RODO a procedury kopii awaryjnych


Wejście w życie nowych regulacji dot. ochrony danych osobowych (RODO) wykorzystaliśmy do wykonania wewnętrznego audytu i aktualizacji procedur ochrony danych osobowych, w tym procedur wykonywania kopii awaryjnych. Wykonane działania wpisują się w zasady współpracy z naszymi klientami, gdzie kluczową rolę pełnią klauzule poufności i odpowiedzialności za powierzone nam dane. Naszą ambicją jest stosowanie rozwiązań technologicznych i procedur organizacyjnych zapewniających najwyższe bezpieczeństwo świadczonych usług.

Miło nam poinformować, że właśnie zakończyliśmy kolejny projekt optymalizacji procedur kopii awaryjnych w ramach naszej Polityki Ochrony Danych.
Zmiany obejmują m.in.:

– aktualizację środowiska systemowego i narzędzi do wykonywania kopii awaryjnych, które pozwalają skrócić czas wykonywania kopii awaryjnych z minimalizacją ryzyka zakłócenia operacyjnej pracy serwisów,

– zwiększenie częstotliwości replikacji danych na serwery kopii awaryjnych z uwzględnieniem specyfiki godzin pracy serwisów naszych klientów,

– rozszerzenie o kolejne punkty dostępu do środowiska zastosowanych wcześniej technologii szyfrowania i generowania haseł, co praktycznie eliminuje ryzyko przejęcia hasła dostępowego przez nieuprawnione osoby.

Skuteczność naszej strategii – ciągłego wprowadzania ulepszeń i optymalizacji w kluczowych obszarach bezpieczeństwa i ochrony danych – potwierdza brak incydentów, które byłby odczuwalne ze strony naszych klientów.


Administrator

Innowacyjne narzędzie CRM w Twoim ręku